W dzisiejszych czasach kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje mnóstwo radości, niemniej jednak również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort oraz solidne samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.