Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, gdyż mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, ale oraz o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.